170500

Prisidėk!

Kaip tai veikia?

Potencialūs keliautojo domėjimosi taškai (toliau „taškai“) – viešbučiai, restoranai, kavinės, muziejai, parodos ir renginių vietos, kurias atvykęs į miestą keliautojas gali aplankyti. Tuo tikslu „taškams“ siūloma už minimalų 0,88 euro (3 litai) + PVM mokestį užsisakyti pirmąjį pritaikinamumo vertinimą, kurį praėjus, „taškas“ atsiranda www.pritaikyta.lt žemėlapyje – tai pirmas žingsnis, kuris nurodo neįgaliam vartotojui, kad tame taške yra pritaikyta neįgaliajam.

Kiekvienas neįgalusis, dalyvaujantis DISABLED ENABLED projekte tampa ekspertu ir apsilankęs nurodytame žemėlapyje „taške“ daro „taško“ įvertinimą. Priklausomai nuo teigiamų įvertinimų kiekio sistema „taškui“ suteikia pirmumo laipsnį planuojančiam kelionę neįgaliajam.

Atsiradus tokiam projektui, kurios pirmas didelis objektas – miestas (šalis Lietuva), elektroninėje erdvėje, metamas konkurencinis iššūkis bet kuriam kitam miestui. Net ir turintis įžymiausius objektus, kurių neįmanoma pamatyti, miestas, turės mažesnę trauką neįgaliajam, nei miestas, kuriame neįgalus turistas garantuotai žinos, kad „taškai“ yra pritaikyti jam.
Kaip žinia visada su neįgaliuoju asmeniu vyksta ir lydintis asmuo, todėl galima drąsiai teigti, kad projektas DISABLED ENABLED į miestą ar šalį pritrauks ne tik neįgaliuosius vartotojus. Objektai pritaikyti neįgaliesiems su judėjimo sutrikimus ar apribojimus, labai artimi tiek mamų su mažais vaikais (vėžimėliuose), tiek senjorų poreikiams. Tai reiškia, kad potencialių vartotojų kiekis trigubėja, o miestas (šalis) tampa žymiai patrauklesnė planuojantiems keliauti.