170500

Apie projektą

Pagrindinis verslo klestėjimo pagrindas yra vartotojas. Lietuva yra nuostabus kraštas, su nuostabia architektūra ir puikiais gamtovaizdžiais, tačiau kitos šalys turi geriau išvystytas turizmo tradicijas, skiria didesnį finansavimą turizmo klestėjimui, todėl konkuruoti yra nelengva.
Tačiau Lietuva garsėja žmonėmis, kurie turi geras idėjas ir nebijo iššūkių.

Vienas iš tokių perliukų, sugalvotas Lietuvoje yra projektas
DISABLED ENABLED.

Nors pastoviai ir visur kalbama apie tai, kad reikia neįgaliuosius intgruoti į gyvenimą, bet dar nei vienoje pasaulio šalyje realiai kažko padaryta nėra. Todėl DISABLED ENABLED gali tapti ne tik pirmuoju realiu neįgaliųjų integravimo į gyvenimą pavyzdžiu, bet ir išgarsinti Lietuvą, ypač tuo metu, kai Lietuva pirmininkauja ES.

Svarbiausia – tai, kad projektas DISABLED ENABLED Lietuvą padarytų pirmąja neįgalių žmonių traukos vieta.

Ko tam reikia ir kur slypi esmė?
Bet kuris keliautojas planuodamas savo keliones nagrinėja kelionės maršrutus ir derina sąlygas. Neįgaliajam tai daryti yra dar sudėtingiau. Nors ir teigiama, kad didžioji dalis viešbučių ir restoranų ar kitų poilsio ar reakriacinių vietų yra pritaikytų neįgaliesiems, dažniausiai – tai tik formalumai. Kas geriausiai galėtų patvirtinti pritaikinamumą? Žinoma, tik pats neįgalus žmogus.
Mes žinome kaip tai padaryti, žinome kaip padarius realią neįgaliųjų integraciją į gyvenimą, pritraukti lėšas į Lietuvą, tuo prisidedant prie Lietuvos ekonomikos kėlimo.
Planuodamas savo keliones žmogus nagrinėja įvairiausius variantus: domisi kainomis, galimybėmis, paslaugų kokybę, renkasi kelionę įvertinant įvairius kriterijus.

DISABLED ENABLED uždaviniai yra sukurti įrankį maršruto planavimui, pagal individualų neįgaliojo poreikį, sukurti sistemą leisiančią pažymėti lengvai/sunkiai patenkamas vietas. Be to kartu vykdoma urbanistikos plėtra, atsižvelgiant į neįgaliųjų poreikį ir verslui naujų potencialių klientų rato plėtra ir verslo neišnaudotą naują potencialią nišą

Taigi miestas tampa labiau prieinamas ir atsiranda galimybė aplankyti miestą, suplanuojant maršrutą iki detalių. Tikslinio produkto sukūrimo metu bus sukurtas IT instrumentas socialinei neįgaliųjų integracijai į miesto erdvę.

Elektroninė erdvė neturi principinio geografinio ribojimo, planuoti keliones DISABLED ENABLED pagalba gali bet kuriame pasaulio taške, o tai reiškia lėšų atsiradimą miesto biudžete.